ZET Cafe w Toruniu - zobacz, jak bawiliśmy się wraz z zespołem Feel [WIDEO]

01.08.2017 10:14

Za nami kolejny przystanek tegorocznej trasy naszego plenerowego studia-kawiarni. Sobotę spędziliśmy na klimatycznej starówce, w mieście, w którym rozpoczęły się XVIII Igrzyska Polonijne, czyli w Toruniu. Na tym jednak się nie skończyło. Prawdziwą "wisienką na torcie" był przyjazd na Rynek Staromiejski zespołu Feel. Piotr Kupicha z kolegami nie tylko porozmawiał z Justyną i Kamilem, ale także wyciągnął gitarę... Tak, tak! Wyciągnął gitarę i dał koncert. To już musicie zobaczyć!

Oprócz kawy, przepysznych pierników można było napawać się pięknem toruńskiej starówki. W minioną sobotę chyba jeszcze piękniejszej: mieniącej się w promieniach letniego słońca, które od czasu do czasu zakrywały delikatne chmury, dając tym samym chwilę wytchnienia spacerowiczom.

Justyna Dżbik i Kamil Nosel, gospodarze ostatniego wydania ZET Cafe, zaprosili do naszego studia masę gości. Na początek odwiedzili ich: Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski i Jerzy Dąbrowa, uczestnik Igrzysk Polonijnych, który, by wystartować w zawodach przyjechał z całą rodziną aż z Kanady.

IMG_1104

Słodkie, piernikowe przysmaki do studia dostarczyli nam Małgorzata Mikulska-Wernerowicz i Krzysztof Lewandowski z Muzeum Toruńskiego Piernika. Radzili o czym trzeba pamiętać przy wypieku pierników i przypomnieli jak to się stało, że są tak mocno wpisane w toruńską tradycję. W czasie wizyty w mieście Kopernika nie mogło zabraknąć także astronomii. O tym, co słychać w galaktykach, między planetami i na orbicie opowiadał Jerzy Rafalski z toruńskiego Planetarium.Justynę i Kamila odwiedzili też ludzie związani z żużlem. Swoją pasją do "czarnego sportu" zarażał zawodnik drużyny, Get Well Toruń, Adrian Miedziński oraz speaker, Marcin Pułaczewski. Ten pierwszy przywiózł ze sobą motocykl, w którym, jak to w żużlowym jednośladzie, nie ma zamontowanych hamulców.

IMG_1446

Na tym jednak się nie skończyło. Prawdziwą "wisienką na torcie" był przyjazd na Rynek Staromiejski zespołu Feel. Piotr Kupicha z kolegami nie tylko porozmawiał z Justyną i Kamilem, ale także wyciągnął gitarę... Tak, tak! Wyciągnął gitarę i dał koncert. To już musicie zobaczyć!