Dorota Wellman, Piotr Kraśko i ekipa ZET Cafe powitali wakacje w Kołobrzegu [WIDEO]

26.06.2017 10:54

To nie przypadek, że właśnie tutaj zawitało plenerowe studio ZET Cafe. Kołobrzeg od dwustu lat nieprzerwanie dzierży berło najpiękniejszego, największego i najlepszego uzdrowiska w Polsce. Dlatego tym bardziej było nam miło gościć prezydenta tego miasta - Janusza Gromka.

Poza gospodarzem odwiedzili nas również prowadzący wakacyjne wydanie programu „Dzień Dobry TVN” - Dorota Wellman i Piotr Kraśko, którzy opowiedzieli m.in. o swoich pierwszych wakacjach. Była to również doskonała okazje do tego, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W tym przypadku chętnych zdecydowanie nie brakowało.

Każdy kto przegapił naszą wizytę w Kołobrzegu, może to nadrobić, oglądając poniższy filmik.

Do tego jeszcze prezentujemy garść historii miasta. Otóż historia w Kołobrzegu jest dyskretna, zabytki nienachalne – są jak szafran, który smakuje w niewielkich dozach. Ale w tym ich urok. Od średniowiecza przez PRL do XXI w. Wielka katedra, masywny ratusz, urokliwa reduta solna, kamieniczka ocalała z pożogi wojen, samotna baszta prochowa, zgubiona jak klocek olbrzyma w centrum miasta, wieża ciśnień jak pieczątka starego buchaltera, latarnia morska górująca nad portem, poczta z krasnalami i wiele innych. Muzeum klasyczne i plenerowe. Galerie sztuki i pomniki, ludzką ręką robione i te przyrodnicze, którym czas żłobi korę.

A już za tydzień zapraszamy do Uniejowa!