Kabaret pod Wyrwigroszem oraz Xxanaxx na ZET Cafe – zobacz, jak rozbawiali nas w Krakowie [WIDEO]

21.08.2017 10:00

W miniony weekend z filiżanką kawy w dłoni relaksowaliśmy się pod okiem smoka, u stóp Wawelu. Nasze miasteczko odwiedzili między innymi członkowie Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Kabaret pod Wyrwigroszem oraz Xxanaxx na ZET Cafe – zobacz, jak rozbawiali nas w Krakowie [WIDEO] fot. Radio ZET/Adam Wołosz

Kabareciarze wyjaśnili między innymi z czego śmieje się Kraków i dlaczego ciągle z Warszawy. Łukasz Rybarski zapewniał, że Kraków absolutnie nigdy nie śmieje się z Warszawy. Jego bawi tylko ten pociąg, który wyjeżdża z Warszawy, a wraz z nim cała inteligencja wraca do Krakowa, no ale to przecież nie jest śmieszne.

Autorzy słynnych „Kresowiaków” opowiadali o swoim nowym programie artystycznym, w którym inspirują się poczynaniami aktualnej władzy. Program nazywa się „500+”. Ci, którzy odwiedzili mobilne miasteczko ZET Cafe mogli posłuchać na żywo piosenki „Po co Wam drzewa?”, która powstała na podstawie utworu „Sofia” Alvaro Solera.

Gośćmi Justyny Dżbik i Kamila Nosela byli także przedstawiciele Krakowskiego Biura Festiwalowego, którzy opowiadali o nowych inicjatywach jakie Kraków przygotował dla mieszkańców i turystów. Ciekawą inicjatywą jest „Kids In Kraków” – mapa przygotowana dla najmłodszych. Dzięki specjalnym trasom można odnaleźć w mieście mumię i indiański wigwam, a także pospacerować po Krakowie śladami gołębi lub smoka Wawelskiego.

W naszym mobilnym miasteczku pojawiła się także jedna z gwiazd Kraków Live Festiwal 2017 – duet Xxanaxx. Opowiedzieli między innymi o tym, skąd wzięła się nazwa zespołu, a Justynę i Kamila zapewniali, że przed wejściem na scenę nie biorą żadnych leków na uspokojenie.

Kraków Live Festival 2017: weekend, którego długo nie zapomnimy! [RELACJA, ZDJĘCIA]