ZET Cafe w Olsztynie: Zobacz relację z pierwszego przystanku i sprawdź, gdzie jeszcze zawitamy

19.06.2017 15:10

Z jednej strony łódki i żaglowce, z drugiej - rampy deskorolkarzy! Po środku - mobilna kawiarenka Radia ZET! Pierwszy program „ZET Cafe” w te wakacje dotarł do Olsztyna!

Przez niemal całą sobotę nad jeziorem Ukiel rozmawialiśmy o Koperniku, który – jak udowadniali olsztyńscy eksperci – jest bardziej związany z Warmią, niż z Ziemią Toruńską! W naszej mobilnej kawiarence poszukiwaliśmy też geograficznych granic między Warmią, a Mazurami; ale próbowaliśmy znaleźć tez wszystkie atrakcje regionu!

W naszym „miasteczku” nie mogło zabraknąć też Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, który powiedział wiele o sportowych aktywnościach w mieście.

Przyglądaliśmy się także eliminacjom do Mistrzostw Polski w Deskorolce; niełatwą naukę jazdy pokazywali nam zawodnicy i eksperci ze Stowarzyszenia Warmia Riders.

ZET Cafe w Olsztynie w oku kamery!

W naszym mobilnym studiu nad Jeziorem Ukiel gościliśmy też Wojciecha Szalkiewicza - politologa, blogera i pisarza oraz Jacka Szubiakowskiego - dyrektora Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie. Opowiedzieli nam więcej o znajdującym się w tym mieście - jedynym przedmiocie wykonanym własnoręcznie ręką Mikołaja Kopernika - tablicy astronomicznej do wyznaczania równonocy wiosennej, czyli dokładnego czasu przybycia wiosny.

Nie zabrakło u nas także tancerki i instruktorki tańca oraz organizatorki artystycznych festiwali w Olsztynie - Katarzyny Stockiej. Kasia opowiedziała nam o prowadzeniu korowodu w Rio. Jej opowieściom towarzyszyły nie tylko gorące rytmy, ale także piosenki gwiazd związanych z Olsztynem - grupy Enej czy Afromental.

rokl.