ZET Cafe oko w oko z rekinami: Zobacz relację wideo z ostatniego w tym roku przystanku ZET Cafe

28.08.2017 11:05

Za nami ostatni przystanek mobilnej kawiarenki ZET Cafe tego lata! Mobilne studio Radia ZET w minioną sobotę stanęło przed Aquaparkiem w Redzie. Rozmawialiśmy o wodzie i – tradycyjnie o kawie! Zobacz relację wideo oraz przeklikaj się przez galerię zdjęć.

Reda to jedno z trzech miast tak zwanego „trójkąta kaszubskiego” (obok Rumi i Wejherowa). Corocznie w Redzie przybywa od kilkuset do nawet tysiąca nowych mieszkańców. O mieście „z perspektywą” opowiedział nam burmistrz Krzysztof Krzemiński, który rządzi tam już od 11 lat. 

IMG_4197

Jednym z nowocześniejszych obiektów w regionie jest właśnie redzki akwapark, po którym oprowadzali nas Aneta Mirończuk i Adam Mierzejewski. Odwiedziliśmy oceanarium, papugarnię, kompleks basenów czy strefę gier. Nie zabrakło nawet bicia Rekordu Polski w największej mozaice w kształcie rekina z kostek Rubika!

IMG_4220

Przejdź do galerii zdjęć

O spotkaniach oko w oko z rekinem opowiedzieli nam akwarysta Michał Snochowski i kapitan Roman Paszke! O atrakcjach dla graczy mówili z kolei: Adam Polkowski, który w kilka sekund ułożył w naszym studiu kostkę Rubika oraz Tomasz Wiśniewski z MDK-u.

IMG_4162

 

Na koniec – skoro byliśmy na Kaszubach – nie zabrakło regionalnej prognozy pogody czy kaszubskich piosenek. Na żywo mogliście też usłyszeć i zobaczyć wykonanie piosenek znanych z anteny Radia ZET – po kaszubsku! Zadbali o to Tomasz Fopke z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-pomorskiej w Wejherowie i Weronika Korthals – najbardziej znana (także kaszubska) wokalistka.

(rokl)