KAMPANIA SPOŁECZNA RADIA ZET #razemzawszelepiej

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży w czasie pandemii.

Ostatni, pandemiczny rok, okazał się być trudny dla wielu z nas. Częsta izolacja, brak kontaktu z przyjaciółmi, z rodziną, nauka zdalna, obostrzenia, zamknięte kina, teatry, restauracje, obiekty sportowe, to wszystko przyczyniło się do tego, że nasze dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami. Zmiany, zwłaszcza te nagłe, dla wielu z nas są trudne i nie zawsze umiemy sobie z nimi poradzić. Szczególnie trudne są dla najmłodszych.

Dla młodego człowieka świadomość, że jest obok rodzic lub opiekun, na którego zawsze można liczyć, komu można się zwierzyć, z kim porozmawiać, kto daje poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia i akceptacji stanowi pomoc nie do przecenienia.Dlatego mówimy #razemzawszelepiej.

W kampanię #razemzawszelepiej zaangażowali się przedstawiciele instytucji badawczych i naukowych, eksperci z dziedziny psychologii dziecięcej, a także dziennikarze, nauczyciele i znani rodzice. Od 27. maja do 1. czerwca br. na antenie Radia ZET będziemy rozmawiać o emocjach, jak sobie z nimi radzić, o powrocie do normalności oraz omówimy wyniki badań zrealizowanych w ramach kampanii, które obrazują kondycję psychiczną dzieci i młodzieży. Różne wątki z tym związane znajdziecie też w naszych podcastach i artykułach.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych #razemzawszelepiej #kampaniaspoleczna #radiozet.

RAPORT #RAZEMZAWSZELEPIEJ

W ramach kampanii #Razemzawszelepiej firma badawcza Difference na zlecenie Radia ZET przeprowadziła ogólnopolskie badanie ilościowe „Dzieci w pandemii” dotyczące tego, jak w zmianie spowodowanej COVID-19 poradzili sobie najmłodsi uczestnicy życia społecznego i jak ten czas wpłynął na ich kondycję psychiczną. Badanie zostało zrealizowane we współpracy z psychologami Uniwersytetu SWPS, pracującymi przy projekcie RSQL – Lepszy klimat szkoły.

Podcasty

Rozmowa z psychologiem dr Radosławem Kaczanem z SWPS

Obraz dzieci i młodzieży w czasie pandemii widziany z prespektywy psychologa i badacza

play

Rozmowa Michała Figurskiego z dr Magdaleną Krajewską

O tym, gdzie dzieci i młodzież szukają pomocy?

play

Rozmowa z psycholog dziecięca dr Aleksandrą Piotrowską

O tym, jak pomóc dzieciom wrócić do normalnych kontaktów z rówieśnikami

play

Rozmowa z Przemkiem Staroniem, Nauczycielem Roku 2018

O tym, jak ważny z perspektywy ucznia jest powrót do szkoły

play

Rozmowa z Kasią Cichopek i Marcinem Hakielem

O tym jak w czasie lockdawnu organizowali swoje codzienne życie

play

Rozmowa z Natalią Fedan z Natuli i Adamem Polaszem z Difference.

O tym jak poradzić sobie z emocjami i w jaki sposób pomóc dzieciom wrócić do przedcovidowej normalności.

play
audio image

Ambasadorzy akcji

Beata Tadla

Dziennikarka radiowa i telewizyjna. W Radiu ZET gospodyni sobotniego programu „To właśnie weekend”, a w środowe wieczory prowadząca pełnej emocji audycji autorskiej „ZET jak związki”. Jest również jedną z prowadzących program internetowy „Onet Rano”. Prywatnie mama młodzieńca o imieniu Jan.

Damian Michałowski

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. W Radiu ZET od 2010 roku. Na antenie można go usłyszeć od poniedziałku do piątku między 10 a 14. Jest również współprowadzącym programu „Dzień Dobry TVN”. Na Instagramie znany jako Ojciecredaktor. Tata 5-letniego Henryka i 2-letniej Helenki.

Marta Żysko-Pałuba

Psycholożka i psychoterapeutka. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Jest założycielką pracowni psychologicznej NINTU. Prywatnie mama dwóch dziewczynek.

Joanna Berendt

Trenerka rozwoju osobistego. Promotorka komunikacji empatycznej. Prowadzi m.in. warsztaty z coachingu rodzicielskiego. Jest też współautorką wielu książek dla rodziców i dzieci. Prywatnie mama dwójki nastolatków.

Magdalena Krajewska

Lekarka medycyny rodzinnej. Znana bardziej jako InstaLekarz. Autorka bloga o zdrowiu po tą samą nazwą. Promuje profilaktykę i zdrowy tryb życia. Prywatnie mama Logana i Luny.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Jedna z bardziej znanych par polskiego showbiznesu. Ona - aktorka serialowa z wykształcenia psycholożka, on - instruktor tańca i choreograf. Prywatnie rodzice 12-letniego Adasia i 8-letniej Helenki.

regulamin

KONKURS #RAZEMZAWSZELEPIEJ

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w ramach którego dzieci i rodzice za pomocą rysunku przedstawią,jak spędzają wspólnie czas i jakie emocje im towarzyszą. Zadaniem rodziców jest opublikowanie pracy na swoim profilu na Instagramie z hasztagami: #razemzawszelepiej #kampaniaspołeczna

Konkurs trwa od 27 maja do 1 czerwca br. Autorzy najlepszych prac otrzymają zestawy książek dla dzieci i rodziców Wydawnictwa Natuli.

Regulamin

partnerzy merytoryczni i instytucjonalni:

logotypy logotypy

partner honorowy:

logotypy